باز می گردم..

تو مقصدم شدی و جاده،شوق مکث نداشت..

باز می گردم..

تو مقصدم شدی و جاده،شوق مکث نداشت..

مشخصات بلاگ
باز می گردم..

عشقت نه سرسری ست که از سر به در شود..


وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُ‌وا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِ‌هِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ‌ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ‌ لِّلْعَالَمِینَ.
اللهم صل علی محمد و آل محمد.

۱۰ مطلب در آبان ۱۳۹۷ ثبت شده است


معلم ادبیاتمون وقتی به شعرهای سهراب سپهری میرسید و قرار بود معنی کنه,یهو یک صفحه رو میخوند و برای اون یک صفحه دو سه تا جمله به عنوان مفهوم کلی میگفت.

در مورد بعضی کتابهای ترجمه هم همین وضعه.یعنی یک صفحه میخونی و از اون یک صفحه,کلا هفت هشت تا کلمه پرت و پلا میفهمی که هر کدوم یه گوشه ذهنت به هم دهن کجی میکنن و حتی حاضر نیستن کنار هم بشینن و محض رضای پروردگار یه جمله واحد معنی دار بسازن.

یک عده دانشجو,با هزار امید میشینن این چیزهارو میخونن..که دل زده نشن از درس,که مسیر آینده و علائقشون براشون روشن تر بشه..


ترجمه نکن آقاجان..بذار فکر کنیم برای فلان درس هیچ رفرنس فارسی ای وجود نداره..بذار نادون بمونیم..مارو در این جهل تنها بذار..دلسوزی نکن..قلمت رو خسته نکن.

  • اردیبهشت

امروز خیلی یادت بودم...بعد از سه سال و هفت ماه

نشستم و برای عزیزی از تو گفتم 

از ثانیه های با هم بودنمون,از خنده هامون,از شوخی هامون,از تله پاتی هامون,از رویاهای آینده مون,از هدیه هامون,از دستبندی که پیشت یادگار مونده...


داشت همه چیز عادی میشد,داشتم عادت میکردم به اینکه یه تیکه از من یه جای این دنیا داره زندگی میکنه و من باید به زندگی کردنش بی تفاوت باشم,باید بی خبر از موفقیتهاش باشم,باید خبر سلامتیشو از دیگران بشنوم.. نمیدونم چرا این روزا دوباره اسم تو زنده شد...


به من فکر نکن..نذار دلم هوایی بشه..زندگیتو کن..منو تو رویاهات صدا نکن..بذار خاک بشینه رو این خاطره ها جودی.. به خدا دل من بی گناهه..سکوت کرده که دلگیرتر نشیدلتنگ نباش..

هیچ بهاری بدون اردیبهشت نمیاد..


برای خوشحالیت دعا میکنم..


  • اردیبهشت

  • اردیبهشت

یه قانون نانوشته اخلاقی میگه دو تا خانم چاق یا باید سوار تاکسی(از نوع پراید) نشن و یا اگه سوار شدن کرایه اون ۵ سانت جای باقیمونده رو هم بدن.چون جای باقیمونده نه اندازه یک انسان با قد و وزن نرماله و نه اون خانمها تمایل دارن یکم پر و پاچه شون رو جمع کنن.

این قانون یه داخل پرانتز هم داره؛(این دوتا خانم اگه به اجبار سوار پراید شدن با خودشون کیف معمولی بردارن,نه زنبیل...و اگه زنبیل برداشتن بذارن رو پاشون,نه کنار دستشون..)


+ بعضیها تا حد مرگ برای با شعور نبودن تلاش میکنن..باید به این پشتکار جانانه جایزه داد..+ همه اینها به کنار...تیم محبوب پرسپولیس امروز در فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل یک تیم ژاپنی قرار میگیره..این حساس ترین بازی تاریخ باشگاه پرسپولیس تا امروزه...لطفا برای تیم ملی پرسپولیس! انرژی خوب بفرستید و دعاشون کنید..:-)ممنونم.
  • اردیبهشت

سر زیبایی چشمان تو دعوا شده است 

بین ماه و من و یک عده اساتید هنر!


:)

+از اون عکسهایی که نبینی ضرر کردی.

  • اردیبهشت
نمیدونم دیشب بارون کی قطع شد..تا حدود ساعت ۳بیدار بودم و طنین فوق العاده بارون گوشم رو پر کرده بود,...سالها بود همچین بارونی ندیده بودم...که ۶_۵ ساعت متوالی نگاه رحمت خداوند شامل حالمون بشه...الهی شکر..الهی شکر 

+الهی شکر بخاطر خوشبختی هامون..الهی شکر بخاطر بهانه های ریز و درشت شادی تو زندگیمون...الهی شکر بخاطر این خیابونای خیس,این درختهای سیراب..

  • اردیبهشت

یکی نوشته بود خوشبختی یعنی پسرتم مثل خودت چال باشه..ببخشید یعنی چال داشته باشه..یعنی چال گونه داشته باشه...

و این چال بودن برای بعضیها این روزا از نون شبم واجب تره,بخاطر همین مد این روزا بعد از جراحی گوش و حلق و بینی و دماغ و شقیقه و امثالهم..جراحی چال گونه ست..

یعنی طرف بدون توجه به اینکه اصلا گونه داره یا نه میره یه جایی رو چال میکنه..هووممم..

یه زمان هر چقدر نگاه میکردم همه خانمهای فامیل موهاشون کوتاه بود,الان همه گیسو کمندن..در عرض یکی دوماه وقتی تو خیابون دخترخاله ت رو میبینی با راپونزل اشتباه میگیریش..

هوووممم...


یکی نوشته بود خوشبختی یعنی جای انگشت خدا روی لپت باشه...

باید منتظر باشیم،

روزای پیش رو

خیابونا پر از آدمای خوشبخت خواهند شد..


.

.

.

.

.


یکی دیگه نوشته بود 

اونایی که چال لپ و چال چونه با هم دارن دیر خشک شدن 

خدا هی انگشت زده ببینه کی خشک میشهو دیگر هیچ...


  • اردیبهشت

مثلا یک روز خنک پاییزی چشمانت را به روی پنجره بخارگرفته از باران دیشب بگشایی,بعد با ذوق تمام ،تمام پله ها را دوتا یکی کنی که بروی کنارش بنشینی و توی دلت مدام بگویی خدا کند هنوز بیدار نشده باشد تا مژده این روز زلال  را تو به او بدهی,تا ذوقِ در چشمانت را ببیند و صورت جذابش به لبخند بنشیند  و بگوید اصلا پاییز و باران نم نم دیشب و پررنگ شدن سبزها و نارنجی ها و سرخ ها به کنار,هر چه تو را بر سر ذوق بیاورد قشنگ و دیدنی ست ..

حتی اگر خالهای روی تن یک کفشدوزک باشد..بانو..

  • اردیبهشت

حاج اسماعیل دولابی: 

هر جا غصه دار شدی استغفار کن,استغفار امان انسان است.

به این کاری نداشته باش که چرا محزون شده ای؛

اذیتت کرده اند,گناهی کرده ای

محزون که شدی استغفار کن,چه غم خود را داشته باشی چه غم مومنین را.استغفار غم ها را از بین می برد 

همانطور که وقتی خطا می کنی همه صدمه می خورند,استغفار هم که می کنی به همه ماسوای خود نفع می رسانی..+ ختم دعای معراج دیروز تمام شد.ممنون از دوستانی که شرکت کردن.امیدوارم حاجتهاتون برآورده به خیر بشه ان شاءالله.

  • اردیبهشت

  • اردیبهشت