باز می گردم..

تو مقصدم شدی و جاده،شوق مکث نداشت..

باز می گردم..

تو مقصدم شدی و جاده،شوق مکث نداشت..

مشخصات بلاگ
باز می گردم..

عشقت نه سرسری ست که از سر به در شود..


وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُ‌وا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِ‌هِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ‌ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ‌ لِّلْعَالَمِینَ.
اللهم صل علی محمد و آل محمد.

۱۶ مطلب در شهریور ۱۳۹۷ ثبت شده است

آیین شمع روشن کردن در شام غریبان، در حقیقت نوعی یادآوری شام تاریک و بدون روشنایی فرزندان و اهل بیت امام حسین (علیه السلام) است که به تدریج تبدیل به نوعی هم دردی شده است و اکنون صورتی از شکل های متنوع عزاداری در میان اقوام مسلمان است. 
آیین شمع روشن کردن در شام غریبان، ترسیم آن لحظاتی است که شمع وجود سید الشهدا (علیه السلام) در راه هدایت خلق آب گشته بود و جسم عریان او روی خاک کربلا غرق در خون بود.


  • اردیبهشت

تا همین چندسال پیش که خبری از شبکه های مجازی نبود اشخاصی در تلویزیون دیده میشدند که گاه شخصیت یک آدم را شکل می دادند..انگار زمینی نبودند,آن بالا بالاهای باورمان جا داشتند..


امروز اما..

 سلبریتی شده اند,آمده اند پایین همین دم دست خودمان,هر جا یک وسیله ارتباطی پیدا میشود سلبریتی ها همان جا هستند,اظهار نظر می کنند,برای خیلی چیزهایی که حتی اطلاع درستی از آن ندارند متاسف می شوند,یک چیزها را به اشتراک می گذارند اشاعه می دهند,میان خون و اشک مردم لبخند میزنند,سلفی میگیرند,انگشت پایشان را نمایش می  دهند و عده ای قربانش می روند,به بهانه دلسوزی برای خرسهای گریزلی عکس جدیدترین میکاپشان را می گذارند,می آیند پشت دوربین تلویزیون می گویند مردم ما بسیار باهوشند مردم ما بهترین مردم جهانند می گویند هر چه داریم از مردم داریم اما به شعور همین مردم اهانت می کنند..

تا همین چندسال پیش می نشستیم پای تلویزیون به چشمهای معصوم فلان مجری تلویزیون خیره میشدیم و دل می دادیم به حرفهایش,همین کلمات از پیش حفظ شده که خیره در چشمانمان به زبان می آورد دنیایمان را عوض میکرد,ایمانمان را محکمتر می کرد,با حرفهایش به خدا قول می دادیم آدم شویم..با فلان دختر محجبه فلان سریال محبوب به خدا قول می دادیم بیشتر حواسمان به حجابمان باشد,قول میدادیم همان اندازه باوقار باشیم.باوقار بودن را هم معنی عزیز بودن برایمان معنا میکردند..

با دلدادگی شان دل می دادیم,با خوبی شان خوب میشدیم,با اشکشان گریه میکردیم..حضورشان فقط چشمانمان را پر نمیکرد که باورهایمان را شکل می داد 

امروز اما آمده اند جلوتر,خودشان را با کیفیت تر نشانمان می دهند,با کیفیت تر یک چیزهارا در ذهنمان می شکنند..


نوجوانی ام پر از این چهره های خاص محبوب بی تکرار بود,برای جوانی ام اما..هیچ نگذاشتید..

هیس سلبریتی جان..اردیبهشت نوشت 
  • اردیبهشت

مامانم دو تا قوطی رب امروز خریده ۲۵هزار تومن..


و دیگر هیچ..


من نمیدونم کی باید کجا چیکار کنه ولی ما انبار نکنیم.خودمون به خودمون رحم کنیم لااقل.


متمدنهای گرامی انبار نکنید لطفا.

خیلیها وسعشون به انبار کردن نمی رسه و اینطوری همون قدرت خرید گاه و بیگاه رو هم از اونا میگیریم..اینقدر خودخواه نباشیم.حتی اگه هیچ چیزی هم تو بازار پیدا نشه با اون چیزایی که انبار کردی گیریم یه ماه بتونی سر کنی.در شرایطی که یک جنس تو بازار کم میشه هجوم آوردن برای خرید و انبار کردنش فقط قیمت اون جنس رو بالاتر میبره.عرضه کم و تقاضای زیاد یعنی همین.

  • اردیبهشت

بی جهت دنبال برهان و کلام و منطقیم 

چای بعد از روضه,کافر را مسلمان می کند..
سلام دوستان 

ان شاء الله از ۲۸شهریور یعنی فردا ختم دعای معراج رو شروع میکنیم.به دوستانی که شرکت کردن اطلاع رسانی میکنم.الهی که بهترینهای زمین و آسمان سهم دلهاتون باشه,نگاهتون پیوسته سمت خدا و دلهاتون وصل به کرامتش باشه ان شاء الله.از خدای بزرگ میخوام این ختم دعای معراج واسطه خیری باشه برای رسیدن به خواسته هایی که به خیر و صلاح دنیا و آخرتمون هست..و تکرار نامهای بزرگش گره ای از گره های زندگیمون رو باز کنه.با توکل به نام اعظم "الله"..و با توسل به امام حسین (ع)

  • اردیبهشت

بسم الله الرحمن الرحیم 

خدایا دریافته ام کسی که میگوید برایم دعا کن از روی عادت نمیگوید، کم آورده است. صبرش تمام شده است .ولی دردهایش هنوز باقی مانده است .مهربانم کاش میدانستی چقدر دردناک است، شنیدن جمله برایم دعا کن، خدایا کمکش کن هنوز هم به معجزه کرامتت ایمان دارد.


دوستان خوبم سلام 

در نظر دارم دعای معراج رو در چهل روز ختم کنیم.هر کس مایل به شرکت هست اعلام حضور کنه و تاریخ روزی که میتونه بخونه رو اعلام کنه.تاریخ شروع ۲۸ شهریور و تاریخ اتمام ۶آبان .

بسیار مایل بودم ۴۰ نفر پیدا کنم و هر چهل نفر روزی یک بار دعارو بخونن.اما اونقدری مخاطب ندارم که به این شکل برگزارش کنم.روال این ختم به این شکل هست که هر کس تعداد روز یا روزهایی که میتونه بخونه رو اعلام میکنه و فقط همون روز رو میخونه و نیاز نیست تمام چهل روز دعارو بخونه.من هم قبلش بهش یادآوری میکنم.


(دوستانی هم که میتونن چهل روز دعارو بخونن اعلام کنن شاید چهل نفر تکمیل شد و تونستیم ختم رو به این صورت برگزار کنیم که هر نفر به مدت چهل روز,روزی یکبار دعارو بخونن.)به نیت شفای تمام بیماران و حاجت روایی تمام حاجتمندان.

برای خواهر عزیزم هم التماس دعای ویژه دارم.


متن دعای معراج در ادامه مطلب 


  • اردیبهشت

یکی از فانتزیهام اینه که یه اتاق خیاطی پر و پیمون داشته باشم :-)

+اینکه میگن در طول زمان علایق آدم عوض میشه خیلی درسته.خیاطی یه زمان تو ذهنم کار خانمهای  میانسال به بالا بود.یک روز خواهرم دنبال یه کلاس هنری میرفت منم باهاش همراه شدم,از اونجا که دوکوچه پایین تر از خونه مون یه آموزشگاه بود که روی تابلوش نوشته بود"آموزشگاه خیاطی و هنرهای دستی"به خواهرم پیشنهاد کردم اول اون آموزشگاه رو بریم شاید کلاس موردنظر رو داشته باشه..که البته نداشت اما عشق من در نگاه اول از همونجا آغاز شد :-)..یه تعداد دختر کم سن و سال با کلی اشتیاق سرگرم کشیدن الگو و برش پارچه و آموزش گرفتن بودن,درواقع تنها خانم سن بالایی که بینشون بود شاید ۳۷_۸سال بیشتر نداشت.همونجا بود که اون ذهنیت چندین ساله م_که خیاطی کار خانمهای مسنه_فروریخت و جاش رو این سوال پر کرد که چطور این همه عمر چنین فکر اشتباهی رو اینقدر بهش ایمان داشتم.جرقه بعدی زمانی توی ذهنم خورد که یکی از همون دخترها لباس مجلسی بلندی رو که کار خودش بود پوشیده بود   و با لباس بدون ایرادش برای مربی که از کارش کاملا راضی بود,دلبری می کرد..واقعا زیبا بود..

و چنین شد که چند روز بعد تصمیمم رو برای رفتن به کلاس خیاطی گرفتم.درواقع تصمیم گرفتم ۶ماه تمام یک روز در میان ساعت ۷صبح بیدار بشم و برای رفتن به کلاس که تا نزدیکیهای ظهر طول میکشید آماده بشم..و تمام این شش ماه رو با علاقه گذروندم..منی که به وقت گذاشتن های متوالی برای یک کار ظریف مشهور بودم میتونستم اینجا هم موفق بشم...با این حال اما فهمیدم یک فرصت ۶ماهه برای خیاط شدن کافی نیست.چیزی که عمیقا و شدیدا در دوخت یک لباس حس میشه سوا از وقت و حوصله گذاشتن برای اون,تجربه است...چیزی که به هیچ عنوان نمیشه زودتر از زمان ممکن آموختش...

هیچ کاری رو بدون داشتن هدف نمیشه به سرانجام رسوند,درمورد خیاطی شاید ساده ترینش کسب درآمد باشه,چون خیاطی یک شغله.. اما هدف من ساده تر و پیچیده تر از این حرفها بود..عشق به عزیزانم....با درصد بالایی از یقین میشه گفت داشتن یک لباس نو و منحصربفرد برای هر خانمی خوشحال کننده ست و برای زمانهای متمادی میتونه حس خوب و خوشایندی بهش بده..هدف من هدیه کردن همین حس زیبا و خوشایند به عشقهای زندگیم و داراییهای ارزشمند و بی بدیلم یعنی مادر و خواهرم بود..لباسهایی که به نیت سلامتی و دلخوشی براشون دوخته میشه و به قامت عزیزشون میشینه تا دلم قرص باشه به آیه الکرسیهایی که موقع کوک زدن خوندم و دلم قرص باشه به تمام برکت و قداست اون واژه های آسمونی  و اسم متبرک اللّه که حافظ و نگهدارشون باشه..ان شاء الله.

و امروز که با شما حرف میزنم یک خیاط کم تجربه هستم که تنها دو سال از آموختن خیاطی برای من میگذره اما عشق به عزیزانم همچنان علاقه م رو به خیاطی بیشتر میکنه تا بتونم روز به روز راهی  تازه برای ابراز علاقه به عزیزانم پیدا کنم...در قالب یک لباس نو....


ادامه دارد..


  • اردیبهشت

روی دستش، پسرش رفت، ولی قولش نه!
نیزه ها تا جگرش رفت، ولی قولش نه!

این چه خورشیدِ غریبی ست که با حالِ نزار،
پای نعشِ قمرش رفت، ولی قولش نه!

باغبانی ست عجب! آن که در آن دشتِ بلا،
به خزانی ثمرش رفت ، ولی قولش نه!

شیر مردی که در آن واقعه هفتاد و دو بار،
دستِ غم بر کمرش رفت، ولی قولش نه!

جان من بر خی آن مرد " که در شط فرات،
تیر در چشمِ ترش رفت، ولی قولش نه!

...
هر طرف می نگری نامِ حسین است و حسین،
ای دمش گرم!! سرش رفت، ولی قولش نه!


+ شدیدا التماس دعا.
+کنکوری های پیروز اطلاع رسانی کنند.
  • اردیبهشت
...
سخته
..
تویی که میخونی دعا کن به یه سرانجام شیرین گره بخوره این انتظار..

نمیتونی تصور کنی همین یک جمله رو به چه حالی نوشتم..اونم ساعت 3:18 شب..

  • اردیبهشت

مردی از یاران پیامبر (ص) هر روز به دیدار آن حضرت می رسید. چند روزی نتوانست به نزد رسول خدا (ص) برود٬ وقتی به حضور آن حضرت رسید٬ حضرت از او پرسیدند: چه چیزی باعث شد که چند روزی دیر نزد ما بیایی؟ مرد پاسخ داد: بیماری و فقر.

حضرت فرمودند: آیا به تو دعایی یاد نداده ام که هرگاه بخوانی بیماری و فقر را از تو زائل کند؟ …

این دعا را بخوان:لا حَوْلَ وَ لا قُوَّهَ اِلاّ بِاللهِ الْعَلِیِّ الْعَظیمِ تَوَکَّلْتُ عَلَی الْحَیِّ الَّذی لایَمُوتُ وَالْحَمْدُلِلّهِ الَّذی لَمْ یَتَّخِذْ صاحِبَهً وَ لا وَلَداً وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ شَریکٌ فِی الْمُلْکِ وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ وَلِیٌّ مِنَ الذُّلِّ وَ کَبِّرْهُ تَکْبیراً

آن شخص به خواندن این دعا مداومت نمود٬ پس از مدتی نزد حضرت آمد و گفت: خداوند بیماری و فقر را از من برد


_________________________________

برای سلامتی پدر و مادر قرائت آیه الکرسی و سوره های کافرون،اخلاص، فلق و ناس بسیار توصیه شده و در روایات آمده است. همچنین افراد می توانند برای رضای خدا و دعا برای سلامتی پدر و مادر نماز به جا آورند.

  • اردیبهشت


پیامبر (ص ) فرمودند:اسرق الناس فاالذی یسرق من صلاته 
فصلاته تلف کما یلف الثوب الخلق فیضرب بها وجهه

دزدترین مردم کسی است که به خاطر سرعت و شتابزدگی از نماز خود کم کند، نماز چنین انسانی همچون جامه مندرسی در هم پیچیده شده ، به صورت اوپرتاب می گردد.

( میزان الحکمه ، ج 5، ص 406 )
  • اردیبهشت