باز می گردم..

تو مقصدم شدی و جاده،شوق مکث نداشت..

باز می گردم..

تو مقصدم شدی و جاده،شوق مکث نداشت..

مشخصات بلاگ
باز می گردم..

عشقت نه سرسری ست که از سر به در شود..


وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُ‌وا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِ‌هِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ‌ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ‌ لِّلْعَالَمِینَ.
اللهم صل علی محمد و آل محمد.

آخرین مطالب
 • ۹۷/۱۰/۱۹
  !
 • ۹۷/۱۰/۱۱
  !!
 • ۹۷/۱۰/۰۳
  :)

۱۹ مطلب در خرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

این متن فوق العاده را محمد شفیع اعجازی نوشته،از خواندنش اونقدر لذت بردم که دلم میخواد انتشارش بدم.اگر با دودوتا، چهارتایی که تنها به آمار پایبند است، برد مراکش را از دایره لیاقت تیم ملی خارج کنیم، بدون شک امتیاز گرفتن از غولی به نام اسپانیا،گمشده ما در 2018 خواهد بود. اتفاقی که برای دومین بار حافظه تقویممان را سیاه کرد؛ تراژدی باز هم در دومین بازی تکرار شد!

شاید حقمان نباشد تا به فاصله چهارسال، هربار منتظر بالا پریدن باشیم و یک اتفاق همه چیز را خراب کند.

یک ضربه، یک اتفاق، یک دری که به دیواری بخورد و آهی که از نهادمان بلند شود.

شاید حقمان نباشد تا پرستاره ترین تیم تاریخمان را به جام نبریم، اما با تیم‌ترینِ آن ها ستاره‌های اسپانیا را بیچاره کنیم.حفظ‌‌توپ لاروخا در پنج دقیقه آخر بازی سنگین‌ترین اعتراف تاریخ اسپانیا به خوب بودن ماست، به خوب بودن تیمی که مهم نیست با کدام لاین‌آپ به میدان می‌رود. همه سربازهای کی‌روش، مستطیل را میدان دوئل گلادیاتورها می‌دانند.

پس شاید حق ما این نباشد که سانتی‌متری جا بمانیم، چند سانت آن طرف‌تر از آفساید، چندسانت بیرون چارچوب  یا چندسانت مانده به توپی که برایش نه فقط طارمی، که همه‌مان شیرجه زدیم تا تور را پاره کنیم و بدوییم به سمت پرچم‌هایی که در کازان می‌رقصند؛ تا بشکند هرچه رکورد و طلسم و ترسی که هرروز در جانمان جوانه می‌زند.

فریادهای فردوسی‌پور از سرمستی صعود به 2006 را یادمان نرفته است: «حقمون بود، حقمون بود

این تیم هم حق ماست. تیمی که نه با تمسخر ضعیف می‌شود و نه مصدومیت آن را از کار می‌اندازد.

تیمی که برای تکل زدن، ولو رد استوک مراکش بر دنده‌هایش بماند، هیچ ترمزی نمی‌شناسد.

تیمی که تخته گاز از مرگ و هرچه به آن منتهی است فرار می کند.

تیمی که زندگی را یاد گرفته و زنده است؛ نشان به نشان تمام لایی‌هایی که زدیم!

این تیم حق ماست که وجودش را لب خط می گذارد تا مبادا دروازه‌ای بریزد، دلی بشکند یا قلبی به درد آید. قلبی که هنوز هم می‌زند؛ با یک ضربان هشتاد میلیون نفری.

حالا ماییم و تیمی که طاق توقع را با آسمان صیقل زده است. تیمی که خواستن را داشت و توانستن را صرف کرد. تیمی که می‌خواهد انتقام اسپانیای 2018، آرژانتین 2014 و پرتغال 2006 را باهم بگیرد و فلنگ را ببندد برای بودن در جمع 16تا؛ تیمی که دوستش داریم و قرار است دوباره برایش بالا بپریم و سرمستانه در خیابان بدوییم؛ این بار بدون این که هیچ کمک داوری، پابرهنه آن وسط بیاید!


 • اردیبهشت

گفتن بازی آرژانتین یک بار بود و دیگه تکرار نمیشه,گفتن اسپانیا فرق میکنه,گفتن همه بازیکنهاش گلزنن,گفتن تیکی تاکا بلدن,گفتن شونصدتا پاس درست میدن,گفتن بهترین تیم جهانه,گفتن همه شون ستاره ن..

اما

از کشوری اومدن که بعضی ایالتهاش آرزوی پیروز نشدنش رو دارن..از کشوری اومدن که هزار تکه ست و این تکه ها وصله ناجورن..

اسپانیا با تمام بزرگیش مقهور غیرت و اتحاد یازده نفر نه,۸۰ میلیون نفر شد..

اونا ستاره ن,ما قهرمانیم...ستاره ها خاموش میشن ولی قهرمانها همیشه قهرمان می مونن..


 • اردیبهشت

بازیکنان قرار گذاشته بودن وقتی از زمین بیرون اومدن مردم ایران بهشون افتخار کنن,ما به غیرت و مردانگی بازیکنهامون افتخار میکنیم..همین 

زنده باد ایران


 • اردیبهشت

بازیکنهای ما تلاششون رو میکنن با غیرت بازی کنن اونوقت یه تعداد از تماشاچیای ما حتی نمیتونن با غیرت نگاه کنن..

شادی دل ۸۰ میلیون نفر رو سپردیم دست ۱۱نفر.یعنی میخوایم شاخ غول رو بشکنن اونوقت یه تعدادمون حتی حاضر نیستیم برای پیروزی این ۱۱نفر دعا کنیم,یا یه جمله خوش بینانه مثبت به کار ببریم.

اصلا دعا پیشکش,ضد حال نزنیم.

ما برد نمیخوایم,بازیکنهای با غیرت و متحد میخوایم,بازیکنهای متحد و با غیرتی که حتی باختشون هم میتونه مردم رو برای شادی به خیابونها بکشونه..میگن مشت نمونه خرواره,میخوایم نماینده شایسته ای برای نام پر عظمت ایران باشن..همین..حالا اینکه کدوم تیم از کدوم تیم قویتره یا ضعیفتر,فهمیدنش اونقدرا هم سخت نیست که منتظر دیدی دیدی کردنی..

یه عده در کمین نشستن که اتفاق تلخی بیفته و بگن دیدی گفتم,دیدی فلان شد دیدی بهمان شد..آره دیدیم,. تو خوبی استاد همه چی دون.

 • اردیبهشت

باید که در هیاهو گل کرد چون سیاوش

ققنوس می توان شد در شعله های آتش

در پیچ و تاب طوفان دریای سربلندیم
از موجها بپرسید با صخره چند چندیم
بعد از هزار و یک شب با همتی دوباره
در صحنه می درخشیم با یازده ستاره
 • اردیبهشت


 • اردیبهشت

زندگی تو این دنیا,مثل راه رفتن روی یه دریاچه یخ زده ست,که هر آن ممکنه سقوط کنی و دیگه نباشی...هبوط..مجازات سختی بود خدا..تو دنیایی که یه لحظه دل میبندیم و لحظه بعد نالان از فراقیم سخته نفس کشیدن..تو دنیایی که تاریکیش گاهی تا مقابل چشمهای ما جلو میاد  سخته بی خیالی..سخته بی تو بودن..


یا من ارجوه لکل خیر..

منجی ما را برسان..

 • اردیبهشت

یه دوست مجازی (یه آبجی مجازی)داشتم که وقتی رفت یه تیکه از وجودمو با خودش برد..یجوری که همیشه جای اون تیکه خالی قلبم رو حس میکنم..

و امشب این آهنگ ..

کی میفهمه این حجم از دلبستگی به کسی که حتی ندیدیش!!!!!!!

3 سال و 1 ماه و 16 روز گذشته..

 • اردیبهشت

آیت الله مجتهدی تهرانی:

گناه زیاد سنگینی می آورد,دیدید بعضی ها می خواهند دو رکعت نماز صبح بخوانند انگار یک کوه پشت آنها افتاده,هر چه آنها را صدا می کنید انگار بختک رویشان افتاده.اینها همه بر اثر گناهان زیاد است.

 • اردیبهشت

پارک دوبل 

- با فاصله ۷۰ سانت در مجاورت خودرو پارک شده قرار میگیریم بنحوی که سپر جلو ماشین ما کمی جلوتر از ماشین کناری باشد 

- سپس دنده عقب میگیریم,به محض اینکه انتهای ماشین کناری در شیشه مثلثی عقب دیده شد,تمام فرمان را به راست می چرخانیم.

- زمانیکه انتهای خودرو به وسط شیشه سمت شاگرد رسید,تمام فرمان را به چپ می دهیم و تا صاف شدن اتومبیل حرکت را ادامه می دهیم.نکته یک :

وقتی  برای معکوس کشیدن ،کلاچ را میگیریم و گاز را رها می کنیم دور موتور پایین می آید اما همچنان سرعت بالاست، به همین  دلیل در معکوس کشیدن معمولا دنده سخت جا خواهد خورد و گیربکس صدا می دهد,برای حل این مشکل همزمان با  کم کردن دنده تک گاز میدهیم که دور موتور با سرعت ماشین هم خوان شده و دنده راحت تر جا برود.


نکته دو:

قانون ،فاصله پارک خودرو با کناره جدول را میان 30 تا 45 سانتی‌متر تعیین کرده است. در پارک خودرو چون چرخ سمت راست دیده نمی‌شود ، بنابراین می‌توان وسط شیشه بزرگ جلو را مبنای داخلی چرخ راست خودرو قرار داد.


 • اردیبهشت