تا همین امروز صبح گمان میکردم کوررنگی یک نوع اختلال بیناییست که در آن فرد بیمار قدرت تمییز رنگهای سبز و قرمز را ندارد..اما امروز صبح فهمیدم گونه های شگرف دیگری از این بیماری نیز وجود دارد..

صبح برای خرید کش یک سانتی به خرازی رفته بودم.وقتی به مغازه رسیدم خانم الف و ب آنجا بودند..خانم الف مشغول خرید بود و مدام فلان چیز را از فروشنده میخواست..خانم ب اما سردرگم یک پنل تزیینی لباس برداشته بود و با چشم دنبال وسیله تزیینی بهتری میگشت.خانم ب از خانم الف سوال کرد ببخشید من رنگ پارچه م سبزه به نظرتون این بهش میخوره؟

خانم الف با لحن بدی گفت:نمیدونم خانم.باید پارچه تون رو میاوردید 

خانم ب دوباره مشغول گشتن شد و خانم الف دقایق متمادی سرِ رنگ یک زیپ ساده با فروشنده مباحثه می کرد..

ترجیح دادم منتظر بمانم تا خرید بانو تمام شود و برود بعد از فروشنده کش یک سانتی بخواهم..در حال نگاه کردن اجناس مغازه بودم(خرازی و پارچه فروشی جاهایی هستند که به معطل شدن می ارزد برای من:-)..)

که خانم ب با لحنی مهربان رو به من گفت :خانومی یه پارچه سبز به خیاط دادم برام بدوزه الان میخوام یه تیکه تزیینی براش بگیرم.بنظرت چی خوبه؟

از آنجا که زیبا بودن ترکیب طلایی و سبز بر هیچکس پوشیده نیست یک پنل طلایی به شکل بته جقه نشانش دادم (چیزی شبیه عکس)و گفتم این.

خانم ب سر ذوق آمد و گفت:راست میگی اینو ندیده بودم قشنگه 

که یکهو خانم الف تصمیم گرفت با یک اظهار نظر نسنجیده کمی خودنمایی کند.

ضمن اینکه به پنل انتخابی من اشاره میکرد رو به خانم ب گفت:خانوم پارچه ت سبزه اینم سبزه بذاری روش خیلی بی ریخت و بدفرم میشه  

قبل از اینکه از برخورد بی ادبانه آن خانم ناراحت شوم چندین علامت سوال و تعجب به یکباره به ذهنم هجوم آورد.

به خانم الف گفتم این سبزه؟

خودش را به نشنیدن زد و ادامه داد همونکه خودت برداشتی قشنگتره.

سکوت کردم.اما انتخاب خانم ب کاملا ثابت کرد راهنمایی من را قبول کرده یا خانم الف را.

#ادب و احترام

#شخصیت

#رعایت حق دیگران

#خوش اخلاقی

#تواضع