باز می گردم..

تو مقصدم شدی و جاده،شوق مکث نداشت..

باز می گردم..

تو مقصدم شدی و جاده،شوق مکث نداشت..

مشخصات بلاگ
باز می گردم..

عشقت نه سرسری ست که از سر به در شود..


وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُ‌وا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِ‌هِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ‌ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ‌ لِّلْعَالَمِینَ.
اللهم صل علی محمد و آل محمد.

راه می روی و شهر اردیبهشت می شود..

شنبه, ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۰۴ ق.ظ

خدایا مراقب عزیزانم باش ..

فوووت


  • اردیبهشت

نظرات  (۱۸)

تولدتون مبارک  

پاسخ:
سلام.
خیلی ممنونم.
کی قهره؟
سلام :)
پاسخ:
سلام از بنده ست
تولدتونه ؟
پاسخ:
بله
مبارکه اردیبهشت بانو :))
پاسخ:
خیلیی ممنونم
سلام تولدتون مبارک عزیز دلم

پاسخ:
سلام جوونم
مرسی فدات شم
عمرتان دراز و پر برکت باشه ان شاءالله ...
پاسخ:
مرسی از دعاتون.
2 صد تبریک و شادباش. :)
پاسخ:
تشکر میکنم .خیلی ممنون.
سلام
تولدتون مبارک
انشالله عمری دراز و پربرکت و کلی اتفاقای خوب داشته باشید:)
پاسخ:
سلام تینا جان
خیلی محبت کردی خانوم.ممنون ازت

اردیبهشتى ها اول خاص بودن بعد ماه شدن پر حرف ولى حرف هاى درست***
 خوشتیپ و باحال ***
باهوش و زرنگ***
همۀدوست شون دارن***
باز هم تبریک اردیبهشت مهربونم 
پاسخ:
:)) ای جونمم...اصلا رو حرف شما حرف نمیزنیم که;)
فدات خوشگلم
تولدت مبارک رفیق :)
پاسخ:
ممنون عزیزدلم
ان‌شاءالله همیشه سالم باشی ^_^
پاسخ:
تو هم همینطور جونم
از اردیبهشت بوی بهشت به مشام می رسد>
بینش،روش ومنش تان انشااله که بهشتی است،بهشتی تر شود وهرجا که قدم می گذارید و نفس می کشید،آنجا از عطربهشت وجودتان پر شود>>
**
**
**
سال روز تولدتان خجسته باد و90و120ساله شوید انشااله*************
پاسخ:
سلام.
خیلی ممنون از دعاتون.
تشکر میکنم.
کیک می‌خوام :)))
پاسخ:
بفرما خواهر 
مبارک باشه
پاسخ:
ممنون عزیزم
سلام.می بخشید،می تونم بپرسم چرا کامنت های بنده را درج نکردید؟
پاسخ:
دوست عزیز 
نیاز بود کامنتهای شمارو دوباره بخونم که بتونم پاسخ بدم.
جایی بودم که شرایط تایپ کردن نداشتم فقط کامنت حوا جان بود که چون پاسخش کوتاه بود نوشتم.ولی در پاسخ کامنتهاتون عرض میکنم بنده خودم رو ملزم نمیدونم که هر کامنتی رو جواب بدم..هر جایی قانون خودش رو داره.اگر مایل بودم سن و سال و تحصیلات و غیره رو اعلام کنم پروفایلم رو تکمیل میکردم که همه بخونند.برام خوشایند نیست یک آقا تو یه پستی که به قولی فراموش شده ست و کسی نمیخونتش سوالات شخصی ازم بپرسه.
خواهر قشنگم تولدت مبارک جوووونم 
پاسخ:
فدات بشم من.مرسیییی عزیزم
از این که پاسخ دادید،سپاسگزاری می کنم.
پرسش از سن و تحصیلات برای شناسایی طرف نیست،بل که برای این است که کامنتر بداند با چه وبلاگ نویسی طرف است تا کامنت هایش را متناسب آن سن و تحصیلات تنظیم کندودرج نماید،همین.دوست گرامی،من که از نام و نام خانوادگی، محل سکونت،شغل و محل اشتغال، وضعیت تاهل وامور شخصی که نپرسیدم.
+ پاینده باشید و برقرار
پاسخ:
به همچنین 
دوست محترمه: شما و خوانندگان محترم وبلاگ تان را که ممکن است تعداد زیادشان وبلاگ نویس باشند،به خواندن نکاتی پیرامون وبلاگ نویسی دعوت می نمایم. خواهشمندم نسبت به درج این کامنت مبادرت بفرمایید،شایدآگاهی از محتوای آن خالی از لطف نباشد،ممنون/

1.از نقطه نظر روانشناسی،فردی که اقدام به راه اندازی وبلاگ می نماید در صدد دیده شدن و خوانده شدن است تا در نهایت تاییدیه گروه ،اجتماع و جامعه ای را اخذ نماید.

2.به لحاظ روانشناسی اجتماعی ،فرد صاحب وب قصد دارد آراء ونظرات خویش را نشر دهد تا دیگران نظرشان را نسبت به نوشته های تحریر شده بدهند و متصدی وب میزان توافق و تخالف آراء ارایه شده را با نظرات خویش قیاس و سنگین و سبک کند. صاحب وب در ضمن این تبادل ویا تضارب آراء، قدری تخلیه شده و آرام می گیرد.

3.از منظر جامعه شناختی،وب یک فضای مجازی است.یعنی  فردی که وب را راه اندازی کرده ،مجازاست  و می تواند در هیات هر هویتی ظاهر شود.به عنوان مثال،اگر جنسیت اش مرد است می تواند در نقش جنس مخالف یعنی زن ظاهر شود وبرعکس؛اگر پیر است می تواند در نقش یک جوان خود را معرفی کند و برعکس،اگر بیسواد است می تواند در مقام یک باسواد به ایفای نقش بپردازد وبرعکس؛ ومواردی از این دست.هرچند صاحب وب می تواند با هیأت حقیقی خود ظهور یابد،چنانکه خیلی از وبلاگ نویسان این کار را کرده اند.در هر صورت،از نقطه نظر جامعه شناختی،بلاگر در هر هیأت و شمائلی که ظاهر شود؛ وارد کنش متقابل نوشتاری با دیگران شده است. ودراین راستا با کنش هایش بر روی دیگران تأثیرمی گذارد و متقابلاً از واکنش های دیگران نیز تاثیر می گیرد.مهم آن است که چه می نویسد و چه می خواند>

4. در محیط وب،صرف نظر از این که وبلاگ نویس(بلاگر) و وبلاگ خوان(کامنت گذار) با چه انگیزه ای عمل می کنند و در چه هیات و شمائلی ظاهر می شوند؛ درارتباط متقابل نوشتاری؛ می بایست یک سری قواعد و مقررات گفتمانی را رعایت نمایند تا شرایط برای نمایش یک دیالوگ مطلوب و اثر بخش فراهم آید. یورگن هابرماس،فیلسوف و جامعه شناس معاصر المانی ذیل نظریه کنش ارتباطی خود به قواعد و مقررات یک گفتمان مطلوب به این شرح، اشاره کرده است: یک) گویا بودن و فهم پذیر بودن گزاره ها، دو) صمیمی بودن آنها ، سه) حقیقی و صادق بودن آنها و چهار) درست و معتبر بودن آنها. چنانچه طرفین رابطه( بلاگرها و کامنت گذاران) این قواعد را رعایت نکنند،به سهولت می توانند در فهم متقابل دچارسوگیری و خطا شوند،آلت دست قرار گیرند،پیوسته گمراه گردند ، به گونه ای نظام یافته در توهم و تخیل بسر برند و در نهلیت زمینه را برای فریبکاری و دروغ پردازی مهیا نمایند. پیشنهاد هابرماس برای این که وبلاگ  در مقام یک ابزار فرهنگی کارکردش را در فضای مجازی به درستی ایفاء کند این است که طرفین رابطه شایسته است به دانش خود-انتقادی، خود-سنجی،خود-ارزیابی، خود-اندیشی وخود-تاملی مسلح باشند تا بتوانند اولا،مفروضات ذهنی خود را نسبت به طرف (های) رابطه اصلاح نمایند وثانیا،نسبت های به ظاهر طبیعی ولی تحریف شده و جعلیِ محیط اجتماعی را از طریق ارتباط سازنده؛بازسازی کنند ونسبت ها را آن طور که هستند بازگو نمایند تا توافق و نیل به تفاهم پایدار حاصل آید.در سایه چنین توافق و تفاهمی است که دانایی و آگاهی اجتماعی سازنده ریشه می گیرد و زمینه پیدایش جامعه ای همبسته و آگاه فراهم می آید.در واقع،پیشنهاد اصلی هابرماس به کنشگران حاضر در صحنه وب این است که از این فرصت برای ارتباط سازنده که مسبب توسعه اجتماعی باشد، استفاده نمایند و لازمه ارتباط سازنده نیز،رعایت قواعد ومقررات گفتمان مطلوب است.

در ضمن:

5-برخی از دوستان و همکاران وبلاگ نویس گمان می کنند وبلاگ شان یک حوزه خصوصی است و قادرند هر کس را که دوست داشته باشند به محیط وب شان وارد کنند و از هرکس هم که بدشان می آید از محیط وب شان برانند و بیرون کنند!!

به این دوستان باید گفت که: وب همچون وسیله نقلیه عمومی است که همه جور آدم (زن ومرد؛پیر و جوان؛ خردسال و میانسال؛زشت وزیبا؛فقیر و غنی؛باسواد و بی سواد؛باشعور و بی شعور؛با ادب و بی ادب؛ همسو و غیر همسوو...)سوارمیشوند و پیاده می گردند؛مگر اینکه شما یک وبلاگ شخصی راه اندازی و پُست هایی رمزدار برای مخاطبان تان(کسانی که دوست دارید فقط آنها وارد محیط وب شما گردند و با آنها ارتباط نوشتاری داشته باشید) ایجادکنید.بیرون راندن مخاطب از روی طعنه و کنایه و متلک وبی اعتنایی؛ حکایت از خامی ، کم تجربگی و کم ظرفیتی صاحب وب دارد.

افزون بر این بر صاحب وب است که تحت هر شرایطی پاسخ مخاطبانی که نظر داده اند یا پرسشی طرح کرده اند را بدهد و یا عذر و دلیل موجهی برای عدم پاسخگویی اش را ارایه کند.در هر صورت نمی تواند به این موضوع بی تفاوت باشد و بگوید دلم می خواهد که این طور و یا آن طور عمل نمایم.چون وب قواعد خودش را دارد که می بایست رعایت گردد.وب وسیله ای است که می تواند فرهنگ درست نویسی،فرهنگ برقراری ارتباط درست و کامل و فرهنگ نقد ونقادی و افزایش ظرفیت ها را کیفیت بخشد.

پاسخ:
تشکر میکنم.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">